Technologie

Tkanina 3D, z technologią HyCare, która ogranicza powstawanie szkodliwych mikroorganizmów i bakterii. Dzięki niej tkanina bardzo dobrze odprowadza wilgoć, ogranicza wytwarzanie nieprzyjemnego zapachu i jest przeznaczona dla alergików. Dla lepszej cyrkulacji powietrza zastosowano specjalne otwory wentylacyjne z boku. Pokrowiec posiada również specjalne uchwyty, które ułatwiają zamianę stron materaca.

Włókno klimatyczne – materiał, który zawiera wiele milionów mikrokapsułek, które nieustannie dopasowują się do temperatury ciała przez absorbowanie, magazynowanie oraz uwalnianie nadmiernej ilości ciepła.

Pianka wysokoelastyczna – rodzaj pianki poliuretanowej o zwiększonej sprężystości i wytrzymałości. Miliony otworów w strukturze pianki przyczyniają się do perfekcyjnego dopasowania do kształtu ciała i gwarantują komfort użytkowania. Charakteryzują się wysoką elastycznością punktową.

Pianka wysokoelastyczna – rodzaj pianki poliuretanowej o zwiększonej sprężystości i wytrzymałości. Miliony otworów w strukturze pianki przyczyniają się do perfekcyjnego dopasowania do kształtu ciała i gwarantują komfort użytkowania. Charakteryzują się wysoką elastycznością punktową.

Gęsie pierze – to doskonały materiał izolujący, którego atutem jest możliwość wchłaniania oraz odprowadzania wilgoci z ludzkiego ciała w czasie snu. Pierze jest surowcem, który posiada specyficzne właściwości, czyli miękkość, lekkość, jak i sprężystość.

Owcza wełna nie wchłania kurzu i nie pozwala na rozwój roztoczy, pleśni ani grzybów. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku świetna przewiewność, która zapewnia odprowadzanie wilgoci. Zastosowanie owczej wełny zmniejsza ryzyko całkowitego przemoczenia materaca. Bardzo dobrze wpływa na poprawę krążenia krwi w organizmie.

Końskie włosie – dobrze odprowadza wilgoć. Dzięki temu nasz materac ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwalergiczne. Końskie włosie, z jakiego wykonany jest dany materac, doskonale i skutecznie chroni jego wnętrze przed wszelkimi zabrudzeniami i zanieczyszczeniami.

Visco Gel – zapobiega przegrzewaniu się powierzchni materaca, dając uczucie świeżości, czystości i komfortu termicznego. Odpowiada za utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Jest to materiał, który nie twardnieje, nie starzeje się oraz zachowuje swoją elastyczność przez długi czas. Te właściwości pomagają mu nadać kontrolę nad temperaturą ciała, która przekłada się na odpowiednie odprężenie ciała – stabilizuje jego ciepłotę.

We wszystkich naszych materacach do łączenia warstw wykorzystywany jest 100% organiczny HOTMELT (klej na bazie naturalnej żywicy). Nowoczesny, nieszkodliwy i antyalergiczny klej nie zawiera w sobie substancji szkodliwych dla zdrowia.

Obecna w pokrowcach technologia ta zapewnia ciągłą ochronę przed roztoczami, grzybami, pleśnią, bakteriami oraz alergiami. Jest aktywna przez cały żywot materaca, zmniejsza ryzyko pocenia się i zapobiega przedostaniu się wilgoci do materaca.